Flash News

POLITIKOFF

Aktorët Chris Hemsworth dhe Elsa Pataky kritikohen nga fansat për 'shakanë' ndaj djalit të tyre

Aktorët Chris Hemsworth dhe Elsa Pataky kritikohen nga fansat për

Ylli i “Avengers” Chris Hemsworth dhe gruaja e tij Elsa Pataky po shpërthejnë në rrjetet sociale për festimin e tyre plot gjallëri të ditëlindjes së djemve të tyre binjakë. Hemsworth së bashku me një foto të Pataky dhe tre fëmijëve të tyre: vajzën India dhe djemtë binjakë Tristan dhe Sasha shkroi:

"Gëzuar ditëlindjen e 9-të për dy burrat e mi të vegjël. Këtu ka vetëm një mënyrë për të ngrënë tortë në këtë shtëpi dhe ajo është që mamaja të përplas kokën në të së pari."

Fotoja ilustron natyrën budallaqe të shakasë, me kokën e një fëmije të zhytur plotësisht në ëmbëlsirën me çokollatë, ndërsa pjesa tjetër e familjes shikonte. Edhe pse shumë prej 56 milionë ndjekësve të Hemsworth në Instagram u transmetuan djemve të tij urimet përkatëse për ditëlindjen, fansat e tjerë ishin më të shqetësuar.

Disa nxituan të kritikonin çiftin, duke e cilësuar shakanë si “të dhunshme”. Një person tha:

"Pse njerëzit zhysin fytyrën e fëmijëve të tyre në tortë është mbi të kuptuarit tim, por sidoqoftë. A dëshiron dikush këtu një tortë në të gjithë fytyrën e tij? Pse do të dëshironte fëmija juaj? Dhe është kaq e kotë."

Disa fansa mbrojtën aktorin dhe gruan e tij modele, duke shkruar:

"Ju mund ta shihni si qesharake, por ata padyshim se po e shijojnë atë, mos e gjykoni njerëz, duhet të kuptoni se jo të gjithë janë si ju."

Të tjerë pyetën nëse ishte një traditë kulturore, pasi Pataky vjen nga Spanja. Një person pyeti:

"A e bëjnë këtë në Spanjë? Është pjesë e kulturës hispanike/latine."

Aktorja amerikane meksikane Salma Hayek, në fakt e zgjeroi këtë besim në një intervistë me Kelly Clarkson në 2021. Ajo shpjegoi se “La mordida” është një element kryesor në kulturën meksikane, ku fytyra e një personi zhytet në një tortë për ditëlindjen e tij.

Të fundit