POLITIKOFF

Aktorët e "Friends" shprehin ngushëllimet për humbjen e aktorit James Michael Tyler

Aktorët e "Friends" shprehin ngushëllimet për humbjen e

Yjet e serialit "Friends", përfshirë Jennifer Aniston, Courteney Cox dhe Matt LeBlanc, kanë nderuar James Michael Tyler - i cili luajti si Gunther në këtë serial - pasi ai vdiq në moshën 59-vjeçare. Tyler u diagnostikua me kancer të avancuar të prostatës në vitin 2018.

Aniston tha se shfaqja "nuk do të kishte qenë e njëjtë" pa performancën e Tyler si kamarier i Central Perk.

"Faleminderit për të qeshurën që sollët në shfaqje dhe në jetët tona. Do të na mungosh shumë," tha ajo.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

Personazhi shumë i dashur i Tyler-it punonte në kafenenë e serialit dhe ishte i dashuruar me personazhin e Aniston, Rachel, e cila gjithashtu punonte atje si kamariere në sezonet e hershme të shfaqjes.

Ajo ndau një postim në Instagram i cili përfshinte një foto të Tyler nga seti dhe një klip të çiftit në episodin e fundit teksa Gunther deklaroi dashurinë e tij për Rachelin që po largohej, e cila e refuzoi butësisht.

Bashkë-ylli Cox, e cila luajti Monica, shtoi homazin e saj.

"Madhësia e mirënjohjes që solle në dhomë dhe tregove çdo ditë në xhirime është madhësia e mirënjohjes që mbaj për të njohur ty," shkroi ajo.

"Pusho në paqe, James".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial)

LeBlanc, ndërkohë, ndau një fotografi të personazhit të tij Joey duke biseduar me Gunther në Central Perk.

“Ne kemi qeshur shumë mik”, ka postuar LeBlanc. "Do të mungosh. RIP shoku im."

Lisa Kudrow, e cila luajti Phoebe në shfaqje, shkruan:

"James Michael Tyler, do të na mungosh. Faleminderit që ishe aty për të gjithë ne."

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Matt LeBlanc (@mleblanc)

Tyler u shfaq në pothuajse 150 episode të komedisë, e cila u shfaq nga viti 1994 deri në 2004. Gunther ishte dhe mbetet një personazh jashtëzakonisht i popullarizuar në mesin e fansave.

Të fundit