POLITIKOFF

Aktori i njohur amerikan pranon se është me kancer: Është një sëmundje serioze

Aktori i njohur amerikan pranon se është me kancer: Është

Aktori amerikan dhe njëkohësisht dhe fitues i "Oscars" Jeff Bridges ka pranuar për fansat se është diagnostikuar me limfomë. Në një postim në Twitter, Bridges u shpreh se është duke filluar trajtimin, duke pranuar se ishte një “sëmundje e rëndë”.

Limfoma është një nga llojet e shumta të kancerit që prek sistemin limfatik, që është pjesë e rrjetit luftues të mikrobeve të trupit.

Aktori i njohur amerikan pranon se është me kancer: Është

Jeff Bridges është i njohur për rolet e tij në “The Last Picture Show”, “The Contender and Starman” si dhe filmin kult “The Big Lebowski” në 1998, ku ai luan The Dude, një dembel i Los Angelesit.

Ditari politik

Të fundit