Flash News

POLITIKOFF

Aktori i njohur pjesë e ‘BBV’?

Aktori i njohur pjesë e ‘BBV’?

Aktori i njohur, Margent Caushi do t’i bashkohet këtë javë konkurrentëve të ‘Big Brother Vip’.

Margent Caushi është një aktor shqiptar. Ai e filloi karrierën e tij të aktrimit në moshën 13 vjeçare në shfaqjet shkollore në Athinë, Greqi ku jetoi me familjen e tij për 15 vjet. Ai është diplomuar në nivelin ‘Bachelor’ dhe Master në Aktrim në Universitetin e Arteve në Tiranë, Shqipëri.

Ai i bie pianos dhe baterive, flet 3 gjuhë: shqip, greqisht, anglisht. Ai ka fituar disa çmime në rolë të ndryshme si, Aktori më i Mirë i Ri, Festivali i Teatrit të Komedisë Korçë 2018 Çmimi Aktori më i Mirë në rol dytësor, Festivali i Teatrit të Preshevës 2020.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by ICONSTYLE (@iconstyle_al)

Të fundit