Flash News

POLITIKOFF

Alec Baldwin rrëfen se çfarë e mbajti gjallë pas të shtënave tragjike në sheshxhirim

Alec Baldwin rrëfen se çfarë e mbajti gjallë pas të

Alec Baldwin i është falënderues familjes së tij që e mbajtën gjallë gjatë vitit të kaluar, pas të shtënave aksidentale në xhirimet e filmit "Rust" në tetor të vitit 2021.

Aktori 64-vjeçar - i cili mirëpriti fëmijën e tij të shtatë me Hilaria Baldwin javën e kaluar - foli përciptazi për tragjedinë në një postim në Instagram të hënën.

Alec Baldwin rrëfen se çfarë e mbajti gjallë pas të

“Zemra ime është thyer një mijë herë këtë vit. Dhe gjërat në jetën time mund të mos jenë kurrë njësoj”, ka shkruar Alec në mbishkrimin e postimit. “Shumë ndryshime vijnë. Por familja ime më ka mbajtur gjallë. Ata janë arsyeja ime për të jetuar. Dhe @hilariabaldwin gjithashtu,” vazhdoi ai, duke iu referuar me sa duket lajmit se mund të përballet me akuza penale për të shtënat.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alec Baldwin (@alecbaldwininsta)

Postimi i Alec përmbante disa fotografi të fëmijëve të tij të vegjël, duke përfshirë Carmen, 9 vjeç, Rafael, 7, Leonardo, 5, Romeo, 4, Eduardo, 2 dhe Lucia, 1 vjeç.

Veç shtatë fëmijëve që ndan me Hilarian, Alec ka edhe një vajzë 26-vjeçare, Ireland Baldwin, me ish-bashkëshorten Kim Basinger.

Të fundit