POLITIKOFF

Arrestohet vëllai i sh-banores së BBV, falsifikonte dokumente

Arrestohet vëllai i sh-banores së BBV, falsifikonte dokumente

Vëllai i këngëtares dhe ish-banores së "Big Brother Vip Albania", Sheila Haxhirajt, është arrestuar. Henri Haxhiraj ra në prangat e policisë ditën e djeshme nga policia e Lezhës, së bashku me 3 persona të tjerë.

Ata akuzohen se janë pjesë e një rrjeti që shërbente për prodhimin e dokumenteve të falsifikuara. “GazetaShqip” raporton se Henri Haxhiraj është vëllai i këngëtares dhe ish-banores së Big Brother VIP, Sheila Haxhiraj.

Gjatë operacionit u zbulua një laborator që dyshohet se shërbente për prodhimin e dokumenteve të huaja të identifikimit, të dyshuara të falsifikuara, dhe një ambient ku ushtrohej aktivitetit i dyshuar i mashtrimit kompjuterik, ndaj shtetasve të huaj.

Arrestohet vëllai i sh-banores së BBV, falsifikonte dokumente

Të fundit