Flash News

POLITIKOFF

"Aventurat e Uriah Fikut", satira politike që ironizon Veliajn dhe Ramën tashmë edhe në 'Prime Video'

"Aventurat e Uriah Fikut", satira politike që ironizon Veliajn

"Aventurat e Uriah Fikut", një satirë politike shqiptare, tashmë mund të shihet në Prime Video në Shtetet e Bashkuara dhe në Mbretërinë e Bashkuar. Shumë shpejt do të jetë e disponueshme dhe për "Prime Video Albania".

"Aventurat e Uriah Fikut" me regjisor Leonard Boduri dhe kast anonim, vë në qendër dy figurat politike: kreun e bashkisë, Erion Veliajn - që portretizohet nga personazhi "Fiku". Dhe kryeministrin Edi Rama që portretizohet nga personazhi "Sulltani".

"Aventurat e Uriah Fikut", satira politike që ironizon Veliajn

Në këtë satirë politike "Sulltani" keqtrajton "Fikun" dhe e trajton si një shërbyes të pallatit mbretëror të sulltanit. Kujtojmë se disa pjesë të kësj satire politike që vjen në dy sezone, janë bërë virale edhe në rrjetet sociale.

Të fundit