POLITIKOFF

Babai i Flor Binajt: Nuk e lejova të shkonte në ‘Portokalli’. Kur e pashë në skenë nuk e njoha

Babai i Flor Binajt: Nuk e lejova të shkonte në

Të ftuar në "Ftese në 5" sot kanë qenë aktori i njohur i "Portokallisë" Florjan Binaj dhe babai i tij Petrit Binaj.

Petriti tregoi dhe për fillesat e para të Florit në "Portokalli" dhe se ai nuk dinte gjë që i biri kishte fituar audicionin. Më vonë e mori vesh që Agron Llakaj e kishte spikatur:

Unë nuk e lejova që të shkonte se në atë kohë e kapa duke pirë cigare dhe më pas u qeth qeros. Ai ishte qethur për rolin e tij, por unë mendoja se kishte marrë rrugë të keqe."

U realizuan disa telefonata të tjera dhe aktori iku në ‘Portokalli’ pa i lajmëruar. Ditën që spektakli do të shfaqej, ai i tha familjes ta shikonte me kujdes se do shfaqej një personazh i mirë.

“Ishin ulur para televizorit dhe dola unë në skenë si Edi Rama. Prita për reagim, por asnjëri nuk po fliste. Fillova t’i pyes si ju dukej, por nuk po më njihnin. Vetëm gjyshja e dalloi zërin dhe më tha: Po si zëri yt ky mor bir. Babai nga ana tjetër na tha të pushonim se donte të dëgjonte skeçin dhe akoma nuk e kishte kuptuar që isha unë aty”, rrëfeu Flori.

“Që nga ai moment nuk ju nda më aktrimit."

Ditari politik

Të fundit