Flash News

POLITIKOFF

"Babai yt ka bërë disa gabime", sherri Niki Delijorgji-Rezart Veleshnja: Seksist, ofendues dhe pa asnjë vlerë humane

"Babai yt ka bërë disa gabime", sherri Niki

Mbrëmë në "Shiko kush luan" ka qenë e ftuar Niki Delijorgji. Ajo u zotua se do "t`i parashikonte të ardhmen" të ftuarve, por në fakt në këtë moment kur ajo po shikonte letrat e Françeskës filloi debatin me kapitenin e skuadrës kundërshtare, Rezart Vleshnjën.

Në momentin që nisi t`i shikonte letrat, Niki i tha Françeskës se ajo duhet të dojë më shumë veten dhe të vendosë barriera, kur e sheh që të tjerët po e teprojnë. 

"Ai nuk të ka respektuar gjatë emisionit. E ka kaluar masën dhe të ka ofenduar,"- shprehet Niki teksa i drejtohet me gisht Rezit.

 

Në këtë moment Françeska mundohet ta justifikojë Rezartin duke thënë se janë miq të vjetër. Mirëpo, për Nikin ky nuk vlen si justifikim, teksa thotë:

"Edhe çfarë? Sidoqoftë, unë jam ofenduar që jam këtu femër, jam ofenduar se si je sjellë. Kaq! Nuk po flas me ty, në këto momente unë jam e lidhur dhe ti nuk ke punë me mua."

Ndërsa Rezi përpiqet të ç`dramatizojë situatën duke vënë në lojë lidhjen e Nikit me engjëjt. Por debati nuk ka ndalur me kaq. Ish-misi, ka reaguar edhe në Instastory teksa shkruan për Rezart Veleshnjën:

"Ti nuk meriton të dalësh në Story-it e mia. Edhe pse je personazh antipatik për të gjithë publikun, unë do ndaj mendimin tim. Ti je seksist, ofendues, manipulues, misogjenist dhe aspak i talentuar. Je njeri i ulët pa asnjë vlerë humane. Të shash familjen e dikujt sepse ndihesh aq inferior dhe s'ke si të t`kthesh përgjigje tregon nivelin tënd 0. Të mos respektosh momentin që unë jam "lidhur" me engjëj të pastër gjatë një emisioni tregon shumë mirë që t'u acaruan djajtë e tu të brendshëm."

"Babai yt ka bërë disa gabime", sherri Niki

Nuk ka vonuar shumë reagimi i Rezartit, i cili i ka përmendur Nikit babain e saj, Mihal Delijorgji, pronar i fabrikës në Gërdec ku humbën jetën 26 persona në vitin 2008. Ai madje e ka konsideruar atë me probleme psikike.

"E kuptoj plotësisht gjendjen tënde mendore nga se vjen. Mos u mërzit sepse unë babain artist e kam dhe jam mirë mendërisht, por kjo nuk do të thotë që ti të dëmtosh veten vetëm se babai yt ka bërë disa gabime. Mos e vrit mendjen, po unë do të thoja mos dil nëpër TV se i ngacmon plagët njerëzve. Uroj të bëhesh mirë dhe të jesh sërish e aftë mendërisht,"- shkruan Rezarti dhe po ashtu ka postuar dhe dy video të cilat i gjeni më poshtë.

"Babai yt ka bërë disa gabime", sherri Niki"Babai yt ka bërë disa gabime", sherri Niki"Babai yt ka bërë disa gabime", sherri Niki

 

Ditari politik

Të fundit