Flash News

POLITIKOFF

Brian Cox thotë se nuk është i prirur të shikojë finalen e serialit “Succession”

Brian Cox thotë se nuk është i prirur të shikojë

Ndërsa shikuesit janë ende duke u tronditur nga episodi i rrezikshëm final i serialit “Succession”, ylli i serialit, Brian Cox, thotë se ende nuk e ka parë atë. Cox, i cili luante manjatin e medias Logan Roy tha të dielën gjatë një paraqitjeje në BBC “Sunday with Laura Kuenssberg”:

Unë nuk e kam parë fundin e shfaqjes.

Kur Cox u pyet përse nuk u akordua, përgjigja ishte e thjeshtë. “Unë kam vdekur,” tha ai duke qeshur, duke shtuar se “të vdekurit nuk i shikojnë gjëra të tilla”. Si patriarku i familjes Roy dhe kreu i kompanisë mediatike miliarda dollarëshe Waystar Royco, Logan vdiq papritur në një kthesë tronditëse në fillim të sezonit të katërt dhe të fundit.

Pjesa tjetër e sezonit ndoqi tre fëmijët e rritur të Logan-it, Kendall (Jeremy Strong), Shiv (Sarah Snook) dhe Roman (Kieran Culkin) ndërsa u angazhuan në një betejë familjare dhe korporative për të marrë përsipër perandorinë e tij mediatike. Cox pranoi se ai nuk ishte i prirur për të parë pjesën tjetër të sezonit pas vdekjes së Logan në episodin e tretë.

Unë nuk kapem pas gjërave. Kur të mbaroj, ka mbaruar dhe unë vazhdoj.Unë nuk kam asnjë interes të shikoj vdekjen time, kjo do të vijë mjaft shpejt.

Pavarësisht se nuk e pa fundin, Cox theksoi të dielën se nuk ka nevojë të shikojë finalen për të ditur se si përfundon, sepse “E dija që Logan e kishte vendosur tashmë dhe kështu kuptova se në fund, në fund, Logan fitoi. edhe pse është në varr”. Finalja e “Succession” u transmetua më 28 maj pas premierës së parë në HBO në 2018. Shfaqja ka fituar 13 Emmy, me Cox që ka fituar dy nominime për aktorin kryesor në 2020 dhe 2022.

Të fundit