Flash News

POLITIKOFF

Ciara deklaron se nuk ka më punë me "dietat ekstreme"

Ciara deklaron se nuk ka më punë me "dietat ekstreme"

 

Ciara ka arritur shumë gjatë pandemisë. Ajo themeloi një kompani me burrin e saj  Russell Wilson. Po punon për albumin e ri dhe turneun shpresëdhënës të 2021-shit (që ende nuk e dimë nëse do zhvillohen). Dhe këngëtarja gjithashtu lindi fëmijën e saj të tretë, Win, në korrik.

Disi, këngëtarja gjithashtu gjeti kohë për të humbur gati 13 kg duke përdorur WW (programi i njohur më parë si Weight Watchers) pasi u bashkua me Kate Hudson si ambasadore për markën Ëellness.

"Unë kam qenë duke punuar më shumë se kurrë dhe edhe pse jemi në karantinë, po punoj pa ndërprerje. Unë patjetër mund të them që të kesh tre fëmijë tani, dhe ende t`i jap gji të porsalindurit tim është padyshim një akt ekuilibër,"- ka thënë Ciara për InStyle.

"Programi WW ka qenë vërtet argëtues sepse e kuptoni që duhet të hani të gjithë ushqimin e mirë që ju pëlqen. Unë jam nga Atlanta, Georgia, dhe jam një vajzë Jugore dhe kështu e dua ushqimin. [ushqimet] Unë jam rritur me dashuri. Dhe kur je në gjendje të hash ato vakte, kjo thjesht të sjell gëzim dhe po ndryshon lojën. Unë mendoj se zbulimi që mund të shijosh të gjithë ushqimin e mirë që ekziston atje është gjithmonë lloj hapja e syve dhe ndriçimi për njerëzit sepse zakonisht mendoni se duhet të bëni këto plane ekstreme, ku në thelb po hani vetëm bar ose nuk po hani shumë përveç selinos dhe karotave, e dini?"

Ciara ka treguar që stërvitet shumë, por që nuk ka më punë me dietat ekstreme.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ciara (@ciara)

 

Ditari politik

Të fundit