Flash News

POLITIKOFF

Cody Walker i vendos djalit të tij të porsalindur emrin e vëllait të ndjerë, Paul Walker

Cody Walker i vendos djalit të tij të porsalindur emrin e vëllait

Kanë kaluar gati 10 vjet që kur Paul Walker vdiq tragjikisht në moshën 40-vjeçare në një aksident me makinë, por vëllai i tij Cody po mban gjallë kujtimin e aktorit të ndjerë. Siç shihet në People, Cody Walker dhe gruaja e tij Felicia e kanë quajtur djalin e tyre të porsalindur Paul, në nderim të yllit të rënë të “Fast & Furious”. Paul Barrett (“Bear”) Walker lindi në fund të muajit të kaluar.

"Ky Nëntor do të shënojë 10 vjet që kur humbëm vëllain tim, Paulin, dhe thjesht ndjeva se tani ishte koha e duhur. Vëllai im, Paul, ishte Paul William Walker IV dhe ky emër daton katër breza. Brenda familjes, ai kaloi nga ‘Pauli i vogël’ ose ‘Pali 4’, edhe pse shpejt e tejkaloi babanë tonë në lartësi. Ishte e rëndësishme për mua që ky emër të vazhdonte."

Cody Walker i vendos djalit të tij të porsalindur emrin e vëllait

Paul Walker vdiq në fund të nëntorit 2013, ndërsa “Furious 7” ishte ende në prodhim. Pas një pauze produksioni, xhirimet vazhduan, me Cody Walker dhe vëllain e tyre Caleb që luanin rolin e yllit të ndjerë.

Cody Walker i vendos djalit të tij të porsalindur emrin e vëllait

Në kohën e vdekjes së tij, Walker ishte në sediljen e pasagjerit të një Porsche Carrera GT të vitit 2005, të drejtuar nga një partner i ekipit të garave, raportoi CNN. Makina u përplas në një shtyllë ndriçimi dhe shpërtheu në flakë në një park zyre në komunitetin e Valencias në Santa Clarita, rreth 30 milje në veri të Hollywood-it.

 

Të fundit