Flash News

POLITIKOFF

Covid-i ndikoi në distancimin e Meghan Markle e Princit Harry me familjen mbretërore

Covid-i ndikoi në distancimin e Meghan Markle e Princit Harry me familjen

Princ Harry dhe Dukesha e Sussex Meghan Markle. do të takonin Mbretëreshën Elizabeth 1 vit pas largimit nga çdo detyrë që i lidh me familjen mbretërore për të rishikuar gjithçka, por çdo gjë u anulua.

Sipas disa burimeve nga Pallati Mbretëror, çifti nuk mund të udhëtojë për shkak të Covid-19 dhe kufizimeve që janë vendosur. Edhe një ‘videocall’ që ishte planifikuar me Mbretëreshën - edhe kjo u anulua.

Covid-i ndikoi në distancimin e Meghan Markle e Princit Harry me familjen

Mediat e huaja shkruajnë se ende nuk dihet nëse mbretëresha ka marrë një vendim për titullin ushtarak të Harry-t.  

Meghan dhe Harry pritet që të bashkohen me familjen Mbretërore në verë, kur do të përurohet edhe statuja dedikuar princeshë Dianës

Ditari politik

Të fundit