Flash News

POLITIKOFF

"Do më mungosh profesor", Alvaro Mortes i je lamtumiren 'La Casa de Papel'

"Do më mungosh profesor", Alvaro Mortes i je lamtumiren 'La

Aktori Alvaro Morte që luan rolin e 'profesorit' në serialin e famshëm "La Casa de Papel" i ka dhënë lamtumirën personazhit të tij dhe serialit.

Përmes një videoje në Instagram në lëvizje nga sheshxhirmi i sezonit të pestë të serialit, Alvaro tregon se sapo është larguar pas përfundimit të xhirimeve për finalizimin e historisë.

“Duke u larguar nga seti i ‘La Casa de Papel’ për herë të fundit. Fjalët janë të pakuptimta. I jam mirënjohës fansave (të parëve), skuadrës së punës dhe Netflix. Dhe ty i dashur Profesor. Do më mungojë argëtimi me ty. Faleminderit”, ka shkruar Alvaro, i njohur për rolin e profesorit - që është protoganist që udhëhiqte skuadrën e hajdutëve.

"Do më mungosh profesor", Alvaro Mortes i je lamtumiren 'La

Të fundit