Flash News

POLITIKOFF

Drake shfaqet me shqiponjën dykrenare në xhaketë

Drake shfaqet me shqiponjën dykrenare në xhaketë

Pak javë më parë Drake, publikoi albumin e tij të ri, ku në një prej këngëve përmendet edhe Prishtina.

 “Ose është teksti yt që po e lexoj gabim, ose thjesht veprimet tuaja janë mashtruese. Nuk e di se si i bëjnë gjërat në Prishtinë, por e di që tensioni po rritet”, thuhet në vargjet e këngës së Drake.

Por dashuria e reperit kanadez për shqiptarët nuk ndalet këtu! Në videoklipin e publikuar pak çaste më parë për këtë këngë, Drake shfaqet duke luajtur poker dhe bilardo me disa shqiptarë teksa të gjithë, përfshirë edhe reperin mbajnë veshur xhaketa me shqiponjën dykrenare.

Nuk dihet nëse ka qenë ndonjë femër shqiptare që i ka thyer zemrën këngëtarit, i cili në tekstin e këngës vajton për një dashuri “të dyfishtë”.

“Jo, jo, ti më kujton dikë që mendoj se e njoh”, thotë Drake teksa luan bilardo dhe poker me disa shqiptarë. "Ti e di dhe unë di gjëra që ajo nuk i dinte / Unë nuk jam i njëjti person që isha pesë pije më parë”, këndon Drake teksa shfaqet në ballkon duke parë nga oqeani.

 

Të fundit