Flash News

POLITIKOFF

Dua Lipa, artistja e parë femër që thyen rekordin e "Spotify"

Dua Lipa, artistja e parë femër që thyen rekordin e

Dua Lipa vazhdon me sukseset e saj të njëpasnjëshme duke prekur majat e industrisë muzikore. Këngëtarja nga Prishtina ka shënuar suksesin e radhës duke thyer një rekord. 3 herë fituesja e çmimit “Grammy” ka hyrë në historinë e platformës Spotify” pasi albumi i saj “Dua Lipa complete edition” ka kaluar mbi 10 miliardë “streams”.

Kështu ajo bëhet artistja e parë femër albumi i të cilës arrin këtë shifër rekord dhe është albumi i 3 më i dëgjuar në “Spotify”.  Lajmin e ka bërë të ditur vet Dua përmes rrjeteve sociale.

Në postim shkruhet: “Dua Lipa complete edition” ka kaluar mbi 10 miliardë “streams” në Spotify.

Ajo është artistja e parë femër në histori, albumi i të cilës arrin këtë shifër rekord dhe është albumi i 3 më i dëgjuar në “Spotify”.

Të fundit