POLITIKOFF

Dua Lipa e nis vitin 2021 me një tjetër sukses, lë pas The Weeknd, Ariana Granden dhe Taylor Swift

Dua Lipa e nis vitin 2021 me një tjetër sukses, lë pas The

Viti 2020 ka qenë një vit i jashtëzakonshëm për Dua Lipën. Publikimi i albumit "Future Nostalgia" në prill - gjatë kohës kur e gjithë bota ishte në karantinë - e bëri këngëtaren shqiptare të ngjiste majat e klasifikimeve botërore.

Por Dua e ka nisur po ashtu dhe vitin 2021 me suksese. Jemi vetëm në ditët e para të këtij viti dhe Dua ka arritur të renditët e dyta me albumin e saj në platformën "Spotify".

Vendin e parë e mban albumi i Bad Bunny, e ndërsa e dyta është Dua - e cila ka lënë pas "The Weeknd",  Ariana Granden, Pop Smoke, Taylor Seift, e shumë emra të tjerë të suksesshëm të muzikës në botë.Dua Lipa e nis vitin 2021 me një tjetër sukses, lë pas The

Ditari politik

Të fundit