Flash News

POLITIKOFF

Dua Lipa flet shqip për "Vogue"

Dua Lipa flet shqip për "Vogue"

Dua Lipa ka pozuar së fundmi për “Vogue” në rubrikën ‘73 pyetje me Dua Lipën’. Dua foli për shumë gjëra rreth jetës së saj profesionale dhe personale, për sukseset, fillimet e karrierës, këngën e parë që shkroi, albumin e saj, gjërat që mësoi nga shpërngulja në Londër nga Kosova, si dhe shumë gjëra të tjera.

Dua Lipa edhe kësaj radhe nuk la pa përmendur origjinën e saj shqiptare dhe Kosovën. 

“Çka ka me hangër”, është shprehur në shqip këngëtarja cila gjithashtu tha se nëna e saj është një kuzhiniere e mrekullueshme në përgatitjen e ushqimit tradicional shqiptar.

Më poshtë mund të ndiqni intervistën e saj të plotë. 

Të fundit