Flash News

POLITIKOFF

Dua Lipa mori pasaportën shqiptare, lajmi pasqyrohet në mediat botërore

Dua Lipa mori pasaportën shqiptare, lajmi pasqyrohet në mediat

Dua Lipa sonte do të mbajë një koncert në Tiranë në nder të përvjetorit të 110-të të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë. Ylli nga Kosova me famë ndërkombëtare gjatë qëndrimit në Shqipëri zyrtarisht mori nështetësinë shqiptare me një dekret të dorëzuar nga presidenti Bajram Begaj.

Dua Lipa mori pasaportën shqiptare, lajmi pasqyrohet në mediat

Lajmi për nënshtetësinë e Lipës ka pushtuar edhe mediat e mëdha botërore, të cilat kanë shkruar për ngjarjen pasi Lipa nuk ka hezituar që lajmin ta ndajë edhe me miliona ndjekësit e vet në Instagram, duke publikuar fotografi nga ceremonia zyrtare e betimit të Duas në Tiranë. Tabloidet britanike The Guardian, Daily Mail, Page Six , agjencia amerikane e lajmeve Associated Press si dhe mediumet e tjera si: Metro UK, NBC Washington, The National Wales e Republican Hearld e shumë të tjerë i kanë kushtuar artikuj të veçantë Dua Lipës dhe nënshtetësisë së saj shqiptare.

Dua Lipa mori pasaportën shqiptare, lajmi pasqyrohet në mediat

Dua Lipa mori pasaportën shqiptare, lajmi pasqyrohet në mediat

Dua Lipa mori pasaportën shqiptare, lajmi pasqyrohet në mediat

Dua Lipa mori pasaportën shqiptare, lajmi pasqyrohet në mediat

Të fundit