Flash News

POLITIKOFF

Dua Lipa në listën e më të mirëve, le pas emra shumë të njohur të muzikës

Dua Lipa në listën e më të mirëve, le pas emra

Mesa duket ky është viti i Dua Lipës dhe sukseset për të nuk kanë fund. Këngëtarja shqiptare nga Kosova ka arritur një tjetër sukses.

Albumi i saj  “Future Nostalgia” ka arritur të renditet në vendin e dytë si më i dëgjuari në mbarë botën. Në këtë mënyrë, Dua ka lënë pas albumin e suksesshëm “After Hours” të artistit kanadez, The Weekend.

 “Future Nostalgia”, shënoi një tjetër sukses disa ditë më parë duke bërë që të renditet në vendin e parë përsa i përket albumeve më të shitur në Mbretërinë e Bashkuar dhe për vitin 2021 janë shitur plot 68.926 kopje.

Dua Lipa në listën e më të mirëve, le pas emra

Të fundit