POLITIKOFF

Dua Lipa, një nga artistet me albumet me të shitura në botë

Dua Lipa, një nga artistet me albumet me të shitura në botë

Dua Lipa është duke bërë histori tashmë. Këngëtarja me origjinë shqiptare, është duke numëruar sukseset e saj të cilat vetëm shtohen nga dita në ditë.

Edhe pse është vetëm 25-vjeç dhe debutimi i saj i parë ishte në 2015-ën, këngëtarja ka lançuar dy albume, ku i dyti "Future Nostalgia" ka rezultuar një sukses i jashtëzakonshëm, i cili doli në momentet më kritike që gjithë bota po kalonte - karantinën për shkak të pandemisë.

Dua Lipa rankohet ndër artistet që me më së shumti albume të shitura të të gjitha kohërave.

Në një postim në Twitter, "Worldwide Sales Charts", përmendi Dua Lipën, duke theksuar se ajo ka shitur 153 milionë kopje këngësh në të gjithë botën.

 

Ditari politik

Të fundit