POLITIKOFF

Dukagjin Lipa dhe Veliaj bashkojnë forcat për një projekt të madh

Dukagjin Lipa dhe Veliaj bashkojnë forcat për një projekt të

Tirana do të jetë organizatore e "European Youth Capital 2022".

Tirana do të ketë një program ambicioz që do të synojë të adresojë nevojat e të gjithë të rinjve të saj, duke mbështetur arsimin joformal dhe duke u përpjekur të lidhë qytetin dhe rininë e tij me vlerat evropiane.

Ende nuk dihet ende në detaje për "European Youth Capital 2022", por duket se Erion Veliaj ka bashkuar forcat me Dukagjin Lipën dhe bashkëshorten e tij Anesën.

Dukagjini është dhe organizator i "Sunny Hill Festival" që mbahet në Kosovë .

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka publikuar foto me çiftin Lipa dhe krahas fotos:

"Diçka po gatuhet në Tiranë me @dukagjinlipa & @AnesaLipa - bëhuni gati #EuropeanYouthCapital2022"

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)

Të fundit