Flash News

POLITIKOFF

Eliminohet Uruguai falë fitores së përmbysur të Koresë së Jugut ndaj Portugalisë së Cristiano Ronaldos

Eliminohet Uruguai falë fitores së përmbysur të Koresë

Raundi i 16-të i Kupës së Botës do të vendoset pasi të luhen ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të premten. Grupi H u vendos i pari.

Eliminohet Uruguai falë fitores së përmbysur të Koresë

Portugalia kishte arritur tashmë një vend në raundin e eliminimit, por Koreja e Jugut e ktheu grupin përmbys me një gol të vonë për një fitore 2-1 ndaj portugezve të favorizuar që e kaluan këtë fazë gjithashtu.

Eliminohet Uruguai falë fitores së përmbysur të Koresë

Uruguai ishte në pozicionin për të avancuar me një fitore 2-0 ndaj Ganës, por fitorja e Koresë së Jugut eliminoi uruguajanët bazuar në një barazim. Finalja e Grupit G është caktuar për në orën 14:00. Brazili e ka të sigurte kalimin pavarësisht si do të shkojë loja me Kamerunin dhe Zvicra mund të zërë vendin e dytë nëse mposht Serbinë.

Eliminohet Uruguai falë fitores së përmbysur të Koresë

Të fundit