POLITIKOFF

Fituesi i "Sanremos" në Tiranë, Blanco ndoqi dje ndeshjen nga "Air Albania"

Fituesi i "Sanremos" në Tiranë, Blanco ndoqi dje ndeshjen

Këngëtari i famshëm italian Blanco, i cili është fituesi në fuqi i "Sanremos" dhe po ashtu në bashkëpunimin me Mahmood përfaqësuan Italinë këtë vit në Eurovizion, ka qenë dje në Tiranë.

Këngëtari i njohur italian ishte në stadiumin "Air Albania" ku ndodqi nga afër ndeshjen Roma- Feyenoord. Në finalen e madhe, Roma u shpall kampion i "Conference League".

Këngëtari i "Brividi", ka ndarë në profilin e tij në Instagram disa momente nga ndeshja dhe momentin e fitores po ashtu. Blanco është një nga këngëtarët e rinj në ngjitje në Itali, i cili ka po ashtu shumë fansa dhe mbështetës.

Fituesi i "Sanremos" në Tiranë, Blanco ndoqi dje ndeshjen

Fituesi i "Sanremos" në Tiranë, Blanco ndoqi dje ndeshjen

Fituesi i "Sanremos" në Tiranë, Blanco ndoqi dje ndeshjen

Fituesi i "Sanremos" në Tiranë, Blanco ndoqi dje ndeshjen

Të fundit