Flash News

POLITIKOFF

Futbollisti Botia i propozon për martesë Eleni Foureiras

Futbollisti Botia i propozon për martesë Eleni Foureiras

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira prej disa vitesh është në një lidhje dashurie me biznesmenin dhe futbollistin, Alberto Botia. Mediat greke e zbuluan romancën e tyre vetëm dy vite më par por në fakt kanë që në vitin 2016 që janë të lidhur.

Futbollisti Botia i propozon për martesë Eleni Foureiras

Por lidhja e tyre duket se ka kaluar në një stad tjetër, pasi bukuroshja shqiptare është propozuar për martesë nga futbollisti.

Futbollisti Botia i propozon për martesë Eleni Foureiras

Gazetarja greke, Marena Kardigiannopoulou, është shprehur se Foureira e ka pranuar propozimin për martesë të bërë nga partneri i saj.

Futbollisti Botia i propozon për martesë Eleni Foureiras

"Në një moment në revistën Hello ne kishim disa fotografi të Eleni që ishte me Alberton dhe kishim shumë kohë për t’i parë së bashku. Alberto kishte ardhur nga Arabia Saudite për ta parë, ne bëmë një lajm dhe e kishim kërkuar shumë dhe i vendosëm titullin se ata janë përsëri së bashku dhe kështu publikuam një lajm ekskluziv. Pastaj e kuptuam që ata të dy në atë kohë i kishin dhënë një shans të dytë njëri-tjetrit, sepse ishin larg për një kohë, por kur dy njerëz duan të jenë së bashku, unë mendoj se pengesat dhe distanca mund t’i kapërcejnë të gjitha dhe ne e kuptuam kur bisedonim me shumë njerëz që Eleni donte ta merrte atë me shumë seriozitet. Ajo ishte e interesuar për karrierën e saj, por njëkohësisht edhe për jetën personale. Ky burrë arriti t’i provojë asaj pavarësisht nga distanca se ai është gjithmonë pranë saj në të mirë e në të keq. Ai hoqi dorë nga gjithçka dhe erdhi për ta parë atë dhe padyshim që i dha këtë shansin e dytë dhe sot përfundojmë me propozimin për martesë që thotë Marena", ka thënë gazetari Aris Kavatzikis.

Ditari politik

Të fundit