POLITIKOFF

Gra të famshme mbi 50 vjeçe që nuk kanë bërë kurrë operacione plastike

Gra të famshme mbi 50 vjeçe që nuk kanë bërë

Jemi mësuar që të famshmit shpesh i nënshtrohen operacioneve plastike për t'u dukur më të rinj. Hundë "të reja" dhe buzët e fryra as që na bëjnë më përshtypje. Por edhe në mesin e të famshmëve, ka gra që nuk kanë frikë nga plakja dhe i thonë “jo” botoksit dhe thikës.

Nëse doni të inspiroheni me historitë e disa modeleve dhe aktoreve të njohura që plaken me hijeshi, në këtë artikull, do të shihni foto të 18 grave simpatike të bëra në kohë të ndryshme dhe ato ende duken të njëjta dhe po njësoj aq të bukura sa në fillimet e karrierës së tyre!

Isabella Rossellini

Gra të famshme mbi 50 vjeçe që nuk kanë bërë

Në një nga intervistat e saj, aktorja tha se nuk do të përballonte kurrë një operacion estetik. Këtu është receta e Isabella-s për rininë: një përzierje e ushqimeve organike dhe kremit të mirë të fytyrës.

Sharon Stone

Gra të famshme mbi 50 vjeçe që nuk kanë bërë

Sharon Stone stërvitet 4-5 herë në javë dhe blen kremra për fytyrën në farmaci. Në një intervistë, aktorja pohoi se nuk kishte bërë kurrë operacione plastike.

Brooke Shields

Gra të famshme mbi 50 vjeçe që nuk kanë bërë

Modelja pranon se ka provuar Botox por nuk i ka pëlqyer rezultati. Por Brooke nuk dëshiron t'i drejtohet një kirurgu: ajo ka frikë se do të përfundojë si Joker.

Salma Hayek

Gra të famshme mbi 50 vjeçe që nuk kanë bërë

Në intervista të ndryshme, aktorja ka thënë se nuk ka bërë kurrë operacione plastike.

Emma Thompson

Gra të famshme mbi 50 vjeçe që nuk kanë bërë

Aktorja, së bashku me Kate Winslet dhe Rachel Weisz, kanë themeluar Ligën Britanike të Kirurgjisë Anti-Kosmetike. Emma i quan injeksionet e botoksit si "të çmendura". Ajo nuk ia rekomandon askujt.

Sigourney Weaver

Gra të famshme mbi 50 vjeçe që nuk kanë bërë

Së fundmi, aktorja ka thënë se i pëlqente plakja dhe se nuk kishte asgjë të tmerrshme tek rrudhat.

Halle Berry

Gra të famshme mbi 50 vjeçe që nuk kanë bërë

Aktorja thotë se nuk ka bërë kurrë një operacion plastik. Halle Berry është një tifoze sportive: në Instagramin e saj, ajo ndan fotografi të stërvitjeve të saj.

Julianne Moore

Gra të famshme mbi 50 vjeçe që nuk kanë bërë

Julianne Moore thotë se nuk i intereson plakja. Aktorja bën joga dhe i pëlqen stërvitjet kardio

Meryl Streep

Gra të famshme mbi 50 vjeçe që nuk kanë bërë

Meryl Streep gjithmonë thotë se është kundër operacioneve plastike. Pamja e saj dëshmon se gratë janë si vera e mirë: ato përmirësohen vetëm me kalimin e moshës.

Victoria Ruffo

Gra të famshme mbi 50 vjeçe që nuk kanë bërë

Aktorja meksikane dhe ylli i serialit Simply Maria e do bukurinë natyrore. Në Instagramin e saj ajo poston pa asnjë pishman fotot e saj pa filtër.

Të fundit