Flash News

POLITIKOFF

Horoskopi, çfarë kanë rezervuar yjet për ju sot

Horoskopi, çfarë kanë rezervuar yjet për ju sot

Dashi

Pas një periudhe të luhatshme në marrëdhëniet e dashurisë, synimet sentimentale fisnike do të mbështeten nga një Venus veçanërisht e favorshme. Mos hezitoni ta shijoni në maksimum, duke i lejuar vetes momente gëzimi t’i ndani me partnerin tuaj, pa menduar për të kaluarën. Për sa i përket punës, ka mundësi që absolutisht nuk duhet t’i humbisni. Përfitoni prej tyre, pasi do të kontribuojnë jo vetëm në suksesin profesional, por do të kenë një ndikim pozitiv edhe në financat tuaja.

Demi

Gjatë kësaj periudhe me siguri do të jeni në gjendje të mbështeteni në një ndjenjë vërtet të jashtëzakonshme ekuilibri dhe aftësie për të dialoguar. Do të ndiheni gati të përballeni me zgjedhje të pjekura, ndoshta edhe për të marrë përsipër përgjegjësi. Përqendrohuni në këtë energji pozitive dhe aplikojeni atë ku dhe kur është e nevojshme. Në vendin e punës, së shpejti diçka do të lëvizë. Ndërkohë gjatë kësaj dite do të ketë propozime vërtet të papritura.

Binjakët

Do të ndani momente të gëzueshme në fund të ditës, duke përjetuar situata relaksuese me partnerin. Nëse jeni beqarë, do zgjoheni plot optimizëm, të etur për të përqafuar me çdo kusht lumturinë. Do t’i lini t’ju largohen shqetësimet, duke e përqendruar vëmendjen tuaj në një ditë tjetër për të shijuar në shoqërinë e miqve tuaj më të ngushtë. Vlerësimet në lidhje me punën, ndërkohë nxisin reflektimin, duke vlerësuar çdo mundësi rritjeje.

Gaforrja

Mund të gjendeni papritur në qendër të komplimenteve në lidhje me pamjen dhe cilësitë tuaja personale, duke theksuar vlerësimin që partneri juaj ka për ju. Ndjenja e njohur dhe e vlerësuar do të bëhet një bazë thelbësore në jetën tuaj në çift, duke siguruar një bazë lumturie që do t’ju lejojë të përballoni të ardhmen së bashku, logjikisht me besim më të madh. Lërini njerëzit përreth jush të zbulojnë kartat e tyre, duke krijuar kështu mundësinë për të krahasuar veten me ta.

Luani

Ju mund të kaloni një periudhë të shkurtër kohore nën magjinë e momenteve të ndrydhura. Një zhgënjim i vogël nga partneri juaj për çështje të dukshme me interes: gjetja e forcës për të falur dhe për të ecur përpara mund të ndihmojë në forcimin e marrëdhënies. Megjithatë, për të ecur përpara, do të jetë thelbësore të sqarohen përfundimisht situata të caktuara dhe të angazhohemi për të rindërtuar një marrëdhënie më paqësore dhe më të qëndrueshme. Në kontekstin e punës, përpiquni të qëndroni të qetë edhe kur tundoheni të prishni gjithçka dhe të ikni!

Virgjëresha

Të ndiheni të prirur për të dëshiruar një ndryshim në rutinë, ndoshta duke eksperimentuar me aktivitete të reja për të bërë së bashku me partnerin tuaj, do t’u jepte shumë njerëzve mundësinë për të gjallëruar jetën e tyre të përditshme, duke sjellë vitalitet në marrëdhënie. Në fakt, të dish se si të mbash gjallë pasionin mund të jetë një çelës i çmuar. Trajtimi i disa vështirësive me çiltërsi dhe ndershmëri do të krijojë një bazë solide për mirëkuptim të ndërsjellë

Peshorja

Suksese në vendin e punës! Dashuria do jetë protagoniste, duke ofruar momente intensive për t’u jetuar me shkujdesje. Partneri juaj do të jetë në krahun tuaj, duke inkurajuar një bashkëpunim që do të lërë gjurmë. Nëse jeni beqarë, përgatituni për dashurinë me shikim të parë. Në punë priten vetëm avantazhe: qiejt e kthjellët dhe tranzitet e favorshme astrale do të sjellin ndryshime pozitive në aktivitetet e përditshme.

Akrepi

Ju pret një e mërkurë e shkëlqyer, sigurisht shumë premtuese. Në kuadrin e dashurisë, nëse krijohen mundësi për t’u sqaruar me partnerin, përfitoni prej tyre për të konsoliduar rregullimet e nevojshme.  Në planin e punës nuk do të mungojnë kënaqësitë, por do të duhet të jeni ju që do të përballeni me detyrat para së gjithash. Disa zgjedhje mund të sjellin përmirësime të dukshme në afat të shkurtër.

Shigjetari

Periudha premton të jetë jashtëzakonisht pozitive, falë pozicionit të favorshëm të Hënës. Sipas indikacioneve të Astrologjisë të aplikuara në shenjën tuaj, ndikimet hënore do të favorizojnë suksesin e situatave komplekse, si në sferën personale ashtu edhe në atë të punës, duke sjellë një frymë fat. Në kontekstin e dashurisë, dëgjoni thirrjen e stinës së bukur që do të vijë, duke i lejuar vetes disa pushime relaksuese, ndoshta në shoqërinë e familjes suaj. Në punë, besimi dhe vendosmëria do ju lejojnë të arrini atë që dëshironi. 

Bricjapi

Një ditë informale po vjen, por jo pa situata interesante. Për sa i përket anës sentimentale, mund të vazhdoni t’i besoni të dashurit tuaj. Pavarësisht nga pasiguritë dhe sfidat e pashmangshme të jetës së përditshme, ju e dini se tek kush mund të mbështeteni. Yjet do t’ju udhëheqin drejt konfirmimit përfundimtar. Në kontekstin e punës, yjet do të ofrojnë mbështetje të fortë këto ditë, duke lejuar një progres të qetë. Do të shmangni disponimin e keq të shkaktuar nga pengesat e bezdisshme.

Ujori

Pika e kthesës në mesjavë premton të mos jetë veçanërisht e favorshme për ju nën shenjën. Në fushën e dashurisë është e kotë të ndalemi në diskutime të pafundme duke kërkuar justifikime për të ecur përpara. Nëse nuk e ndjeni më motivimin për të vazhduar, është më mirë ta shprehni qartë pa nxitur iluzione të rreme. Në kontekstin e punës do të jeni pak të pa sinkronizuar, sikur mbajtja e ritmit të zakonshëm të ishte tepër e lodhshme. Mësoni të përshtateni me mjedisin tuaj, në mënyrë që të kapërceni çdo pengesë.

Peshqit

Horoskopi i ditës, për ditën e mërkurë 13 mars, e drejton indeksin drejt një periudhe që gjykohet si e nënshtruar. Ndoshta sot mund të gjendeni përballë një situate që ju bezdis. Sa i përket dashurisë, pas disa vitesh përpjekje priten rikthime apo lajme shumë interesante. Këshilla e yjeve, për sa i përket punës, është të mos dukeni të pavendosur, por të fokusoheni vetëm në atë që e konsideroni themelore.

Të fundit