Flash News

POLITIKOFF

Horoskopi, çfarë parashikojnë yjet për ju sot

Horoskopi, çfarë parashikojnë yjet për ju sot

Dashi

Cilësia e jetës është jetike, ndaj mos u zhytni aq shumë në punën tuaj sa të mos ju mbetet kohë për të shijuar kohën e lirë. Ndikimet kryesore mund t'ju bëjnë presion që të vazhdoni, edhe nëse e dini se nuk po punoni sa më mirë që keni. Edhe një pushim prej disa orësh dhe një mundësi për të shijuar diçka që të ushqen shpirtin, mund t'ju bëjë botën e mirë. Mos u ndjeni as në faj, Dash.

Demi

Do të përfitoni nga lidhja me njerëz që janë aq të pasionuar për atë që bëjnë, ata ju frymëzojnë. Një formacion i fuqishëm do të zgjohet se si i bëjnë gjërat të ndodhin, do të habiteni. Mund t'ju shtyjë të mendoni për diçka që ju pëlqen të bëni. Nëse vendosni zemrën dhe shpirtin tuaj për ta bërë atë, ndjenja juaj e arritjes do të rritet.

Binjakët

Ju mund të mos jeni në gjendje t'i ndryshoni gjërat brenda natës, por mund t'i kushtoni vëmendje çështjeve më të vogla që po ju irritojnë dhe të bëni disa përparime. Një lidhje e fuqishme Mars/Pluton ju jep vendosmërinë për të zgjidhur çështje të tilla një herë e përgjithmonë. Ju mund të jeni të pamëshirshëm me vendimet tuaja, por nëse doni një jetë më të mirë, do të duhet të jeni.

Gaforrja

Ju mund të jeni shumë të tërhequr nga dikush dhe ta keni të pamundur të ndaloni së menduari për të. Por nëse nuk keni pasur mundësi t'i njihni ata, atëherë mund të humbisni kohën tuaj. Ndërsa ky person mund të luajë një rol në jetën tuaj, mos anashkaloni një tjetër në linjat anësore që mund t'ju përshtatet shumë më mirë. Ata mund të jenë Gaforre më të qetë, por shumë më tepër në gjatësinë e valës tuaj, se sa i pari.

Luani

Mund të ndiheni të mërzitur nëse gjërat nuk ndodhin aq shpejt sa do të dëshironit, ose nëse ndërprerjet dhe shpërqendrimet bëjnë kërdi me planet tuaja. Mos lejoni që çështje të tilla të ndikojnë në një çështje të rëndësishme që mund të ketë një ndikim në qëllimet dhe ambiciet tuaja. Dëshironi të bëni një spërkatje më të madhe? Një aspekt i fuqishëm sugjeron se mundeni. Mund të nevojitet angazhim dhe punë për ta çuar atë në kufi.

Virgjëresha

Një aspekt dinamik i Marsit/Plutonit, ju inkurajon të përqendroheni në një ide që mund të ndryshojë lojën. Mos u shmangni nga çdo gjë që ju vë në qendër të vëmendjes, edhe pse mund të preferoni të punoni në prapaskenë. Nëse e dini se jeni të mirë në diçka, nuk është koha për të humbur talentet tuaja, Virgjëresha. Vini re veten nga të gjithë njerëzit e duhur dhe korrni shpërblimet.

Peshorja

Kjo mund të jetë një kohë për një pastrim të thellë, që mbulon më shumë sesa thjesht rrëmujën tuaj të përditshme. Ditët në vijim mund t'ju gjejnë gati për të çliruar gjërat që kanë qenë pjesë e jetës dhe psikikës suaj prej disa kohësh. Vjen një pikë ku e vjetra duhet të shkojë, në mënyrë që diçka e re të fillojë të zërë rrënjë. Një qartësi mund të hapë rrugën për të lulëzuar diçka të mrekullueshme.

Akrepi

Keni nevojë të hiqni dorë nga diçka që do të thotë shumë për ju? Nëse po, a ia vlen, edhe nëse po e bëni këtë për të ndihmuar dikë të afërt? Mund të ketë një mënyrë që ju mund të vazhdoni dhe t'i kushtoni më shumë vëmendje këtij personi. Formacioni aktual sugjeron që nuk jeni vërtet në gjendje të bëni kompromise, por jeni gati të shikoni të menaxhoni kohën tuaj në mënyrë që të mund ta jetoni jetën ashtu siç dëshironi.

Shigjetari

Askush nuk mund t'ju bindë se një mënyrë e caktuar veprimi është e mirë për ju, por ju mund të bindni veten. Ju mund të përballeni me një mundësi që është gjithashtu paksa sfiduese. Nga njëra anë mund të pyesni veten se për çfarë po e lejoni veten. Nga ana tjetër, njëra prej jush mund të kapërcejë mundësinë për të provuar vlerën tuaj. Besimi që ju jep do të jetë i juaji përgjithmonë, Archer.

Bricjapi

Keni shumë për të bërë, por mos u kapni aq shumë nga ngutja dhe ngutja e jetës, sa të mos dëgjoni zërin tuaj të brendshëm. Hëna te Peshqit dhe lidhja e saj me Neptunin, do të thotë se një ide mund të shfaqet nga askund dhe të ndryshojë gjithçka. Do të kuptoni se nuk duhet të përpiqeni aq shumë për të bërë diçka. Ju mund të ruani energjinë tuaj dhe intuita juaj do t'ju tregojë se si.

Ujori

Ju mund të keni tejkaluar një aspekt të jetës suaj që ka qenë një pjesë e madhe e saj për disa kohë. Rreshtimi i fuqishëm midis Marsit dhe Plutonit në sektorët privatë, sugjeron që tani mund të jeni gati ta lini të shkojë, edhe nëse me pahir. Nuk është e nevojshme t'i bëni të gjitha menjëherë, por të kesh qëllimin është një vend i mirë për të filluar. Vetëm kjo mund t'ju bëjë të ndiheni më të lirë dhe të gatshëm për zhvillime të reja.

Peshqit

Ideja për të shtyrë kufijtë e asaj që është e mundur mund të jetë një tipar i peizazhit aktual planetar dhe mund të shfaqet si një dëshirë për t'u bashkuar me të tjerët për të arritur diçka të madhe. Ju gjithashtu mund të ndjeni nevojën për t'u tërhequr nga bota dhe për të bërë gjënë tuaj. Lëreni lidhjen Hënë/Neptun t'ju udhëheqë në këtë çështje. Mund të ndodhë që ju mund t'i bëni të dyja nëse vërtet dëshironi.

Të fundit