Flash News

POLITIKOFF

Horoskopi, parashikimi i yjeve

Horoskopi, parashikimi i yjeve

Dashi

Edhe pse shumë do mundohen t’iu prishin planet gjatë kësaj dite nuk do ja dalin dot. Pa u munduar shumë do arrini të ruani një klimë të ngrohtë. Nëse jeni në një lidhje do e thelloni edhe më tepër marrëdhënien tuaj. Të nxitur nga planetët do tregoheni më të gatshëm të bëni lëshime dhe do toleroni. Nga ana tjetër, ju beqarët do keni mundësi të fillojnë lidhje të bazuara tek përputhja intelektuale dhe tek ajo shpirtërore. Një periudhë më e bukur pritet të fillojë për ju. Në punë do jeni gjatë gjithë kohës dinamikë dhe të vendosur për të ecur përpara. Në planin financiar situata do marre drejtimin e duhur dhe nuk pritet të keni probleme serioze për disa kohë.

Demi

Gjatë kësaj dite do ju duket sikur të gjithë i keni kundër dhe do mërziteni. Reflektoni dhe do e kuptoni se gaboni. Për ju që keni një lidhje, defektet e partnerit apo gabimet e vogla që ai mund të bëjë nuk do kenë asnjë rëndësi. E dashuroni aq shumë atë saqë do tregoheni të kuptueshëm dhe mjaft tolerantë. Nëse jeni ende beqarë do kërkoni dashurinë e madhe, por as gjatë kësaj dite nuk do e gjejnë. Bëni durim sepse asgjë nuk mund të bëhet me inat. Në punë do keni mbështetjen e Jupiterit. Projektet që keni nisur do shkojnë më tej falë këmbënguljes suaj. Financat do jenë përgjithësisht të ekuilibruara. Mundet të fitoni edhe ndonjë lotari që do e përmirësojë ndjeshëm situatën.

Binjakët

Sot do keni aftësinë për të qenë të kujdesshëm dhe nuk do bëni asnjë lloj gabimi. Jupiterin, por ndonjëherë edhe hënën do e keni mbështetëse. Nëse keni një lidhje, jeta juaj do influencohet shumë pak nga planetët. Mundohuni të mos tregoheni posesive dhe të mos e teproni me kritikat. Vërtet partneri është i duruar, por sot do e acarojë edhe ngritja pak me shumë e zërit nga ana juaj. Për ju beqarët do jetë dit premtuese. Shfrytëzojeni sa më shumë që të mundeni. Në punë Plutoni do iu çojë drejt progresit. Edhe pse shpesh do ndiheni të ngarkuar me pak mundim do arrini atje ku keni menduar. Financat do jenë përgjithësisht të mira nëse bëni durim dhe nuk kryeni shpenzimeve të mëdha.

Gaforrja

Nëse keni kohë që keni menduar të hidhni hapa në ndonjë fushë të jetës, përfitoni ta bëni sot sepse do jetë momenti më i përshtatshëm. Nuk do jeni aspak të shpërqendruar. Për ju të dashuruarit do jetë ditë e qetë dhe pa probleme. Do tregoheni të matur me fjalët dhe nuk do i mbani asnjë të fshehtë atij që keni në krah. Nëse jeni beqarë nuk do e ndieni aspak vetminë edhe pse nuk do keni një të dashur. Miqtë do iu bëjnë të ndiheni më së miri dhe do e kuptoni se jeni me fat që i keni. Në punë do jetë një ditë goxha efikase. Do ndërmerrni edhe projekte të reja mjaft interesante. Në planin financiar duhet sa më shumë maturi. Vendimet e mëdha lërini për më vonë.

Luani

Do i refuzoni ftesat e dyshimta gjatë kësaj dite dhe do mundoheni të bëni çdo gjë me maturi. Do arrini në kompromis për çdo gjë. Jupiteri do jetë planeti që do e influencojë më së shumti jetën tuaj në çift. Do kaloni momente të ngrohta dhe sensuale me atë që keni në krah. Nëse jeni beqarë dhe doni të krijoni sa më shpejt një lidhje, mos qëndroni të mbyllur e shtëpi, por dilni sa të mundni nëpër vende me shumë njerëz. Në punë ka ardhur koha të veproni. Falë mbështetjes së Marsit do keni të gjitha mundësitë për të arritur atje ku doni. Në plani financiar do keni fat. Përfitoni për të kryer investimet e menduara sepse më vonë nuk do mundeni dot.

Virgjëresha

Do dini ta përmbani veten gjatë kësaj dite dhe nuk do ndërmerrni asnjë lloj rreziku. Sensuale dhe sharmante me shume se kurrë, ju të dashuruarit do e bëni partnerin të ndihet më së miri. Marrëdhënia juaj do përforcohet aq shumë sa do filloni të bëni plane për të ardhmen. Nëse jeni beqarë do keni një takim aq impresionues saqë do mendoni të krijojnë menjëherë një lidhje. Edhe pse do nxitoheni pak nuk do bëni gabime. Në planin profesional do keni disa pengesa që me pak mundim mund të kalohen. Nëse shefat ju bëjnë ndonjë propozim interesant, mos i humbisni mundësitë. Financat do jenë të qëndrueshme dhe nuk pritet të ketë asnjë problem.

Peshorja

Ditë e gjatë meditimi do jetë kjo e sotmja. Do jeni edhe më praktikë në çdo fushë kështu që gjërat do ju ecin më mirë. Për të dashuruarit dita do jetë goxha premtuese dhe dëshira për të qëndruar me partnerin do shtohet akoma më tepër. Do e dëgjojini me vëmendje tjetrin dhe do zgjidhni edhe ndonjë mosmarrëveshje të vogël që keni pasur. Ju beqarët do ndihmoheni nga planetët dhe do jeni tej mase romantikë. Jeta juaj do ndryshojë pas takimit me një person atëherë kur nuk e presin. Në punë do keni aftësinë dhe durimin për të përballuar çdo lloj sfide që do iu dalë para. Edhe me kolegët do e përmirësoni goxha marrëdhënien dhe kjo do jetë një gjë goxha e favorshme. Financat do bëni mirë t’i menaxhoni me më shumë kujdes se më parë sepse përndryshe gjërat do ju ndërlikohen.

Akrepi

Yjet do iu bëjnë më optimistë dhe më guximtarë. Do arrini t’i jepni rëndësi më shumë edhe jetës sociale. Për ju të dashuruarit do jetë ditë vendimtare kjo e sotmja. Pas një kohe të gjatë lidhjeje, ka ardhur momenti të vendosni çfarë do bëni në të ardhmen. Ju beqarët duhet t’ia lini gjërat kohës dhe të mos nxitoheni për asgjë. Ka një moment të caktuar për gjithçka. Në punë do jeni ambiciozë dhe energjikë. Do dini mirë se si ta shpenzoni këtë energji në të mirën tuaj dhe gjërat sa vijnë e do përmirësohen. Saturni do jetë i pozicionuar keq në qiellin e financave. Mos bëni shpenzime të tejskajshme që të mos keni tronditje.

Shigjetari

Asgjë nuk do ecë mirë gjatë kësaj dite dhe herë pas here mund të ndiheni të burgosur nga Marsi. Për ju të dashuruarit do jetë ditë e tensionuar dhe e mbushur me debate të vazhdueshme. Do ta keni të vështirë të hapni rrugë sepse gjithmonë do mendoni se keni të drejtë. Nëse jeni beqarë duhet t’i dëgjoni këshillat e miqve dhe të mos hidhni hapa për të cilat do pendohen shpejt. Kokëfortësia juaj do shkaktojë tension në punë. Tregohuni pak më diplomatë sepse pasojat negative do jenë për ju. Mos mendoni se me inat mund të arrini diçka. Financat do fillojnë të përmirësohen ndjeshëm. Vazhdoni të tregoheni të matur dhe shpenzoni me kujdes.

Bricjapi

Gjatë gjithë kësaj dite do doni të bëni ato që do ndieni dhe do përjetoni ndjesi të papërjetuara më parë. Ju të dashuruarit do jeni shumë në qejf dhe do përjetoni emocione të papërshkrueshme kur të jeni pranë partnerit. Ai do tregohet i gatshëm t’ua plotësojë dëshirat në mënyrë që ju të ndiheni sa më mirë. Nëse jeni beqarë duhet të dilni nëpër takime, por jo të vendosni shpejt e shpejt të krijoni një lidhje. Në pune kjo ditë do jetë paksa delikate. Flisni me takt dhe mos bëni asgjë pa u menduar mirë edhe për të ardhmen. Sektori i financave do jetë i privilegjuar. Nuk pritet asnjë problem në këtë fushë kështu që do ndiheni të qetë kur të shpenzoni.

Ujori

Me dominimin e Saturnit në qiellin tuaj sot do e lini veten të lirë dhe do dëgjoni vetëm zemrën. Do e kuptoni se keni bërë gabim që nuk e keni bërë këtë gjë më parë. Nëse jeni në një lidhje dhe kohët e fundit keni kërkuar qetësinë në çift gjatë kësaj dite do doni më tepër emocione dhe pasion. Flisni me partnerin për këtë dhe ai me shumë gjasa do ua plotësojë dëshirën. Ju beqarët do keni vetëm flirtime dhe aventura. Dashuria e madhe do vijë pas disa kohësh. Në punë do arrini të realizoni disa nga objektivat që i keni vënë vetes. Menaxhojini me maturi dhe kujdes financat nëse doni që situata të përmirësohet sa më shpejt.

Peshqit

Gjatë kësaj dite ka mundësi që klima yjore të jetë e favorshme për gjithçka. Do keni ide shumë të mira dhe zgjidhje praktike për gjithçka. Ju të dashuruarit do i kushtoni më shumë vëmendje partnerit dhe do tregoheni më të sjellshëm me të. Pas një kohe jo shumë të qëndrueshme dhe të bukur për ju, më në fund do rilindë dielli. Ju beqarët duhet të tregoheni sa më të matur me takimet që mund të kryeni. Mos i jepni fjalën askujt pa qenë të sigurt. Në punë duhet të tregoheni të duruar. Mund të keni edhe ndonjë vonesë, por në fund do arrini suksesin. Në planin financiar duhet të ulni sa më shpejt shpenzimet dhe të bëni një riorganizim.

Të fundit