Flash News

POLITIKOFF

I dashuri i vajzës së Putin është një Zelensky, ka dhe një vajzë 2-vjeçare me të

I dashuri i vajzës së Putin është një Zelensky, ka dhe

Vajza e Vladimir Putin, Katerina Tikhonova, ka një të dashur që mban mbiemrin Zelensky, të njëjtin mbiemër si presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy, sipas raportimeve, raportoi Daily Mail.

I dashuri i vajzës së Putin është një Zelensky, ka dhe

Sanksionet kundër 35-vjeçares Katerina - të vendosura pas pushtimit të Ukrainës nga babai i saj - kanë ndaluar fluturimet e saj të rregullta nga Moska në Mynih për të jetuar me burrin e saj të ri, gjatë së cilës ajo do të shoqërohej nga roje të shërbimit sekret rus, thuhet në raport.

I dashuri i vajzës së Putin është një Zelensky, ka dhe

Partneri i saj i ri, me të cilin ka një vajzë dyvjeçare, është Igor Zelensky, 52 vjeç, një balerin profesionist dhe regjisor i lartë, i cili deri vonë drejtoi Baletin Shtetëror Bavarez. Zbulimi vjen nga një hetim i gazetës së pavarur ruse të lajmeve IStories dhe gjermanit Der Spiegel.

I dashuri i vajzës së Putin është një Zelensky, ka dhe

Hetimi gazetaresk gjeti dokumente që vërtetojnë fluturimet që përfshijnë "Tikhonova, Zelensky, një fëmijë, dado, roje sigurie". Raporti zbuloi se gjatë një periudhe dyvjeçare "ajo fluturoi në Mynih, ku Zelensky punoi, më shumë se 50 herë". Nga një burim anonim, gazeta mori "dokumente nga e-maili i Shërbimit të Sigurimit të Presidentit dhe rojës personale të sigurisë së Katerinës, Alexei Skripchak".

I dashuri i vajzës së Putin është një Zelensky, ka dhe

Të fundit