Flash News

POLITIKOFF

Ish-lojtari i Ajax: Putha në buzë Ibrahimoviç teksa flinte, çfarë më bëri më pas

Ish-lojtari i Ajax: Putha në buzë Ibrahimoviç teksa flinte,

Andy van der Meyde ka treguar se si ai një herë mori një shuplakë nga Zlatan Ibrahimoviç pasi e puthi në buzë, teksa suedezi ishte në gjumë.

Dyshja kaluan dy vjet së bashku në Ajax dhe Van der Meyde dukshëm i pëlqente të shante suedezin.

Holandezi, tani 41 vjeç, tha për emisionin televiziv holandez VTBL: "Kur ishim në Ajax, unë gjithmonë ulesha pranë Zlatan në autobus. Një herë kur ai ishte duke fjetur, unë pata prirje homoseksuale dhe e putha në buzë. Disa sekonda më vonë, mora shuplaka."

Ibrahimovic dhe Van der Meyde ishin pjesë e Ajax nga viti 2001 deri në vitin 2003 para se suedezi të bashkohej me Juventus.

Van der Meyde më pas u transferua në Everton ku jeta e tij doli jashtë kontrollit përmes një cikli vicioz të problemeve personale dhe alkoolit.

Pasi u la i lirë nga Toffees në 2009, Van der Meyde, dikur një nga lojtarët më premtues të brezit të tij, gjithashtu u kthye te droga, raporton The Sun

Të fundit