Flash News

POLITIKOFF

Ka jetuar gjithë jetën në Itali, ylli i TikTok-ut vetëm tani bëhet shtetas italian

Ka jetuar gjithë jetën në Itali, ylli i TikTok-ut vetëm tani

Khaby Lame, ylli më i ndjekur i TikTok, ka jetuar gjithë jetën në Itali. Tani më në fund është italian. Ylli 22-vjeçar i TikTok, klipet ironike dhe pa fjalë të të cilit i kanë bërë më shumë ndjekës se kushdo tjetër në botë, është bërë më në fund shtetas i Italisë.

Ka jetuar gjithë jetën në Itali, ylli i TikTok-ut vetëm tani

“Betohem t’i jem besnik Republikës dhe të respektoj Kushtetutën dhe ligjet e shtetit,” u tha Lame këtë javë zyrtarëve në Chivasso, qyteti afër Torinos ku ai dhe familja e tij u vendosën pasi u larguan nga Senegali kur ishte vetëm një vjeç.

Lame – emri i plotë i të cilit është Khabane Serigne Lame – filloi karrierën e tij në TikTok gjatë bllokimit të koronavirusit të Italisë 2020 pasi humbi punën e tij në një fabrikë. Rritja e tij në yll dixhital në dy vitet që nga ajo kohë ka qenë meteorike, duke e katapultuar atë shpejt në 148 milionë ndjekës dhe në vendin e parë në botën e krijuesve të TikTok. 

@khaby.lame Please answer ???? ahaha PS: All my respect for fireman ????‍????❤️ #learnfromkhaby #learnontiktok @TikTok @tiktok creators #respectfireman #fireman ♬ original sound - Phoebe

Të fundit