Flash News

POLITIKOFF

Konfirmohet martesa e Ritës! Këngëtarja ndryshon mbiemrin, por kush i nxori 'zbuluar'

Konfirmohet martesa e Ritës! Këngëtarja ndryshon mbiemrin, por

Thashethemet se Rita Ora dhe Taika Waitit janë martuar pjanë të vërteta. Çifti kurorëzuan dashurinë në një ceremoni intime në Londër, sipas raportimeve të së hënës. Ylli thuhet se tashmë ka ndryshuar mbiemrin dhe tani do të njihet si 'Zonja Waititi-Ora'. Ka qenë miku i ngushtë i saj, James Brown, që nxori 'zbuluar' Ritën. 

Konfirmohet martesa e Ritës! Këngëtarja ndryshon mbiemrin, por

Parukieri nga Londra, 53 vjeç, publikoi një fotografi me këngëtaren 31-vjeçare në InstaStory, ku shkruante në mbishkrimin e saj: “Urime zonja Waititi Ora”.

Konfirmohet martesa e Ritës! Këngëtarja ndryshon mbiemrin, por

Rita dhe Taika filluan të takoheshin në mars të vitit 2021, përpara se ta bënin publike romancën e tyre. Çifti u fejua dy muaj më parë dhe tani burimet pohojnë se ata po planifikojnë një festë të madhe për të kremtuar martesën e tyre sekrete me miqtë dhe familjen.

Konfirmohet martesa e Ritës! Këngëtarja ndryshon mbiemrin, por

Një burim i tha tabloidit britanik The Sun: “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë për të gjithë atje. Më të afërmit dhe më të dashurit e tyre që mund ta shohin se sa të dashuruar janë marrëzisht”.

“Pavarësisht se jeton në qendër të vëmendjes, Rita është e vendosur ta mbajë lidhjen sa më private dhe nuk donte të bënte një këngë dhe vallëzim të madh për dasmën”, shtoi burimi.

Të fundit