Flash News

POLITIKOFF

Kritikon qeverinë ‘Rama’, aktori Liçaj: Politikanët kanë tentuar të më mbyllin gojën me lekë

Kritikon qeverinë ‘Rama’, aktori Liçaj: Politikanët

Artisti Neritan Liçaj, i njohur për kritikat ndaj qeverisë Rama, ka bërë një deklaratë të fortë.

I ftuar në “Ora News”, Liçaj është shprehur se kanë tentuar që ta korruptojnë për të mos folur.

Pjesë nga biseda:

Ester Bylyku: A kanë tentuar ndonjëherë të ta mbyllin gojën me lekë?

Neritan Liçaj: Po, ka pasur raste që ka ndodhur por jo drejtpërdrejtë. Kanë dërguar një person tjetër dhe kanë thënë: A mund të pimë një kafe me Neritanin? Por përgjigja ka qenë: Jo, Neritani preferon ta pijë kafen vetëm.

Ester Bylyku: Po flasim për politikanë apo jo?

Neritan Liçaj: Po, për ata po flas.

 

Të fundit