Flash News

POLITIKOFF

"Kur 'e meta' të bën më të bukur", vogëlushja 2-vjeçare me flokët e thinjur

"Kur 'e meta' të bën më të bukur",

Vogëlushja Mayah ka lindur me një gjendje të rrallë gjenetike që shkaktoi një bllokim të flokëve të saj. Ndërsa pamja e saj i befasoi të gjithë, për nënën e saj, ishte si të shikonte një version mini të vetes.

Për shkak të bukurisë së saj unike, Mayah tashmë ka mbi 23,000 fansa.

Ajo ka një gjendje të quajtur piebaldism

"Kur 'e meta' të bën më të bukur",

Piebaldizmi shkakton mungesë të melanociteve, lloji i qelizave që janë përgjegjëse për prodhimin e melaninës në trup. Pigmenti melaninë është përgjegjës për ngjyrën e syve, flokëve dhe lëkurës sonë. Një mungesë e melaninës çon në njolla të lehta të lëkurës dhe flokëve.

"Kur 'e meta' të bën më të bukur",

Edhe nëna e saj e ka

"Kur 'e meta' të bën më të bukur",

Talyta, nëna e Mayah, gjithashtu ka piebaldism. Në fakt, gjendja është e rrënjosur thellë në familje. Në një intervistë me' Bright Side', ajo zbuloi se gjyshi, tezja, 2 kushërinjtë dhe nëna kanë të kaluar të njëjtën gjë.

"Kur 'e meta' të bën më të bukur",

Mayah vlerëson dashurinë që po merr nga njerëzit

"Kur 'e meta' të bën më të bukur",

Mayah është vetëm 2 vjeç dhe nuk e kupton konceptin e mediave sociale, por ajo e njeh veten në Instagram. Kur nëna e saj poston fotot e saj, ajo shkon "awww është Mayah" dhe bën një fytyrë të lezetshme.

"Kur 'e meta' të bën më të bukur",

Përveçse pozon për fotografi, Mayah pëlqen të kërcejë

"Kur 'e meta' të bën më të bukur",

Mayah pëlqen ta kalojë kohën e saj duke luajtur me kukullat e saj. Ajo gjithashtu pëlqen të kërcejë, të shikojë karikatura dhe të shkojë në plazh. Sipas nënës së saj, kur pa vajzën për herë të parë, zemra e saj u shkri pasi ishte magjike të mbash në krahë një version të vogël të saj.

Ditari politik

Të fundit