Flash News

POLITIKOFF

Kush është RM, mashkulli më i pashëm në botë pas Henry Cavill

Kush është RM,  mashkulli më i pashëm në botë pas

Aktori britanik, Henry Cavill, ka hyrë në një polemikë interesante këtë të enjte kjo për shkak se një sondazh i prezantuar nga platforma TC Candler, ai përfundoi si mashkulli i dytë më i bukur në botë, pas këngëtarit koreano-jugore Kim Nam-joon, i njohur më mirë si RM, udhëheqësi i grupit k-pop BTS, një nga më të njohurit sot në botë.

Kush është RM,  mashkulli më i pashëm në botë pas

RM, 27 vjeç, është balerin, kompozitor dhe producent muzikor dhe drejtues i BTS, grup me të cilin ka krijuar hite të mëdha, por edhe për artistë të tjerë si TXT, Fall Out Boy, Lil Nas X, ndër të tjera. Ai ka lindur në Seul të Koresë, më 12 shtator 1994. Është student i inxhinierisë dhe adhurues i mësimit të gjuhëve, veçanërisht anglishtes, të cilën e zotëron në mënyrë perfekte. Madje, ai është shprehur se mësimin e ka perfeksionuar duke parë serialin e njohur “Friends”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by RM (@rkive)

Para se të bëhej një ikonë e muzikës pop, RM filloi si një reper underground, ku ai u dallua shpejt për talentin e tij. Në atë kohë ai bashkëpunoi me figura të njohura të zhanrit në vendin e tij, si Zico i Bllokut B. RM konsiderohet gjithashtu si artisti më i ri më i famshëm korean dhe kompozitori i dytë më i njohur, pasi ka 193 këngë të regjistruara në emrin e tij.

Kush është RM,  mashkulli më i pashëm në botë pas

Krahas pjesëmarrjes në BTS, ai ka nisur edhe një karrierë solo ku tashmë ka arritur sukses individual me dy mixtape-t e tij të parë, “RM” dhe “Mono”, të cilat janë bërë këngët më të dëgjuara në SoundCloud.

Kush është RM,  mashkulli më i pashëm në botë pas

Ai është fenomen edhe në rrjetet sociale, ka 31 milionë ndjekës në Instagram, shifër kjo që e vendos ndër më të pëlqyerit në botë. Ashtu siç pritej, rrjetet sociale kanë reaguar ndaj këtij sondazhi, me opinione të ndara. Madje kishte njerëz që pretendonin se ky sondazh është një mashtrim. Megjithatë, sondazhi nuk është përfundimtar, por një avancim, pasi numërimi përfundimtar do të publikohet deri në dhjetor.

Kush është RM,  mashkulli më i pashëm në botë pas

Ndërsa kjo ndodh, Cavill vazhdon me xhirimet e sezonit të tretë të “The Witcher2”, një serial në të cilin ai luan për platformën Netflix. Ka gjithashtu spekulime se ai mund të kthehet për të luajtur Superman në universin e zgjeruar kinematografik të DC.

Kush është RM,  mashkulli më i pashëm në botë pas

Kush është RM,  mashkulli më i pashëm në botë pas

Të fundit