POLITIKOFF

Kush janë 38 personazhet e rinj që do të kenë një yll në “Walk of Fame”

Kush janë 38 personazhet e rinj që do të kenë një yll

Në shëtitoren më të famshme të yjeve, “Walk of Fame”, do të shtohen edhe 38 emra të rinj të cilët janë bërë publikë nga 'Paneli Përzgjedhës i Personazheve.'

Kush janë 38 personazhet e rinj që do të kenë një yll

“Paneli i Përzgjedhjes është i kënaqur të shpallë 38 të nderuarit e rinj në “Hollywood Walk of Fame”- thuhet në deklaratë.

Kush janë 38 personazhet e rinj që do të kenë një yll

Më poshtë lista e plotë e personazheve që do kenë yllin në "Walk of Fame":

Francis Ford Coppola

Macaulay Culkin

Willem Dafoe

Salma Hayek

James Hong

Helen Hunt

Michael B. Jordan

Regina King

Ray Liotta

Ewan McGregor

Adam McKay

Jason Momoa

Tessa Thompson dhe Carrie Fisher (pas vdekjes).

Byron Allen, Greg Berlanti

Ricky Gervais

Peter Krause

Robert Odenkirk

Holly Robinson-Peete

Norman Reedus

Tracee Ellis Ross

Jean Smart

Ming-Na Wen dhe Kenan Thompson

Black Eyed Peas

George E. Clinton Jr.

Ashanti Douglas

DJ Khaled, Avril Lavigne

Los Huracanes Del Norte

Martha Reeves Ermias ‘Nipsey Hussle’ Asghedom (pas vdekjes)

Patti Lupone

Marilyn McCoo & Billy Davis

Jr., Angelica Vale

Richard Blade

Michael Strahan.

 

Të fundit