Flash News

POLITIKOFF

Lori Hoxha bëri një postim në Instagram dhe ndjekësit mendojnë

Lori Hoxha bëri një postim në Instagram dhe ndjekësit

Pas fitores që rrëmbeu në BBV dhe kontratave me DigitAlb të gjithë menduan se me rikthimin e ‘’Dancing with the stars’’, Ilir Shaqiri do të rikthehej në karrigen e jurisë.

Por kjo nuk ndodhi, balerini i njohur tashmë këtë rol e ka në një tjetër format vallëzimi, në ‘’Dance with me’’ që ka nisur në TV Klan. Nuk dihet nëse ai nuk u ftua nga Top Channel apo refuzoi ftesën e tyre, por aty ku pritej të ishte ai do të jetë Kledi Kadiu.

 Në një postim të gjatë, si rrallë herë, producentja ka sjellë kujtime të cilat e ndërlidhin adoleshencën e hershme të saj me Kledin.

Lori Hoxha bëri një postim në Instagram dhe ndjekësit

I kam dhënë dorën për herë të parë Kledit në moshën 13 vjeçare kur im atë më detyronte mua dhe Sarën të udhëtonim çdo ditë pas shkolle për të ushtruar tek akademia e tij e baletit në Romë. Në fjalët e tij, Kledi ishte balerini më i mirë shqiptar dhe ne nuk mund të shkonim diku tjetër. Kledi nuk vinte shpesh aty por një nga kujtimet e mia të para ka qenë pikërisht në një nga studiot e baletit ku unë dhe dhjetra vajza e djem përgatiteshim për shfaqje. Ai erdhi për të parë a do e nderonim dhe unë nuk ia hiqja sytë që të kuptohja a do më njihte kur të na kryqëzohej shikimi” – thotë Lori mes tjerash.

“16 vite më vonë suksesi i Kledit nuk ka ndryshuar megjithatë rrethana jonë nuk është më e njëjtë. Ai pranoi ftesën time dhe të Sarës për të na u bashkuar në një tjetër shfaqje, atë që unë ngulmoja që pas fitores sime në 2014 ta kisha pjesë të Top Channel Albania dhe Sara po e sjell në jetë me një skuadër fituesish si në skenë ashtu edhe në prapaskenë”, mbyllë ajo reagimin e saj.

Ndërkohë, Lori nuk e ndjekë më Ilirin në Instagram dhe as e kundërta, duke lënë të kuptohet për një ftohje mes tyre. 

Të fundit