Flash News

POLITIKOFF

Madonna censurohet nga Instagram pas publikimit të fotove të papërshtatshme

Madonna censurohet nga Instagram pas publikimit të fotove të

Ikona e popit Madonna u trondit kur mori një njoftim duke thënë se ajo kishte "shkelur udhëzimet e komunitetit" kur u përpoq të dilte drejtpërdrejt në Instagram.

Duke folur në një video që përshkruan incidentin e postuar në faqen e saj kryesore në Instagram, Madonna tha: "Djema, ne do të shkojmë drejtpërdrejt. Çfarë dreqin? Jemi bllokuar nga Live? Epo, çfarë po ndodh?"

Krijuesja e hitit "Material Girl" vazhdoi duke iu referuar fotove të saj të shpeshta nudo të shpërndara në këtë rrjet dhe bëri shaka se në atë moment ajo ishte e veshur plotësisht dhe mbeti "pa fjalë" kur iu dha një paralajmërim në ekran nga aplikacioni në pronësi të Meta në lidhje me lakuriqësinë.

Ajo shtoi: "Nuk kam veshur kurrë kaq shumë rroba në jetën time. Unë jam pa fjalë!"

Instagrami lëshoi ​​një paralajmërim për yllin e popit, i cili shpjegoi se ajo duhet të "respektojë" të tjerët në platformë dhe e paralajmëroi atë që të "ndiqte gjithmonë ligjin".

Aty shkruhej: "Dëshirojmë që Instagram të vazhdojë të jetë një vend autentik dhe i sigurt për frymëzim dhe shprehje. Na ndihmoni të forcojmë këtë komunitet. Postoni vetëm fotot dhe videot tuaja dhe ndiqni gjithmonë ligjin. Respektoni të gjithë në Instagram, mos i dërgoni mesazhe spam njerëzve ose postoni nudo."

Në nëntor 2021, këngëtarja "Papa Don't Preach" ripostoi në mënyrë sfiduese imazhe të saj duke pozuar në mënyrë sugjestive në një shtrat pasi Instagrami i kishte hequr ato "pa paralajmërim".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Madonna (@madonna)

Të fundit