Flash News

POLITIKOFF

Madonna kujton vdekjen e nënës nga kanceri: Askush nuk më tregoi

Madonna kujton vdekjen e nënës nga kanceri: Askush nuk më tregoi

Madonna ka përkujtuar nënën e saj të ndjerë Madonna Louise Ciccone, e cila vdiq në moshën 30-vjeçare në vitin 1963 kur këngëtarja ishte pesë vjeçe.

Ajo ndau fotografi, tre të parat teksa performoi para ekraneve të mëdha me imazhin e nënës së saj në turneun e saj të fundit festiv.

“Kam qëndruar në skenë për 81 shfaqje duke ngulur sytë në fytyrën e bukur të nënës sime dhe duke menduar se çfarë duhet të ketë qenë duke menduar, teksa më përshëndeti nga dritarja e spitalit”, tha ikona e popit në mbishkrim. “U futa në kamionçinë dhe mbylla derën duke mos e ditur se ishte hera e fundit që do ta shihja.”

Më tej shkruan se të rriturit e familjes së saj nuk i kanë shpjeguar se çfarë po ndodhte me nënën e saj.

“Askush nuk më tha se nëna ime po vdiste – thjesht e pashë atë të shpërbëhej në mënyrë misterioze dhe më pas ajo u zhduk dhe nuk kishte asnjë shpjegim përveç se ajo kishte shkuar për të fjetur”, tha Madonna.

 

Të fundit