Flash News

POLITIKOFF

Margot Robbie, një nga aktoret më të paguara të Hollywood-it për vitin 2022

Margot Robbie, një nga aktoret më të paguara të Hollywood-it

Nëse po pyesni se sa para po bën Margot Robbie për “Barbie”, përgjigja është e tillë: jashtëzskonisht shumë. Milionat e saj ngrihen në një nivel stratosferik dhe kjo për faktin se Margot ka arritur të siguronte disa super role në shumë filma të njohur si “The Wolf of Wall Street”, “I”, “Tonya” apo edhe “Once Upon a Time in Hollywood”.

Margot Robbie, një nga aktoret më të paguara të Hollywood-it

Ashtu si Ryan Gosling (i cili luan Kenin), Margot po fiton 12.5 milionë dollarë për “Barbie” sipas një raporti të ri nga Variety. Kjo e bën atë një nga aktoret më të paguara të vitit 2022. Konkretisht 23.5 milionë dollarë, kryesisht falë “Birds of Prey”, që sipas Forbes fitoi atë vlerën me tetë shifra përpara. Variety raporton se Margot mori në mënyrë specifike rreth 10 milionë dollarë për filmin, por vuri në dukje se ajo ishte gjithashtu një producente – që do të thotë se ajo kishte edhe më shumë potencial fitimi.

Margot Robbie, një nga aktoret më të paguara të Hollywood-it

Në vitin 2014, Margot i tha Vanity Fair se ajo ka pasur gjithmonë një etikë të fortë pune, duke thënë:

Kam punuar tre punë në të njëjtën kohë. Kam punuar në një farmaci, një zyrë, në një magazinë, kam bërë katering. Gjithmonë përpiqesha të kurseja para.

Dhe funksionoi! Pasi mori një rol në shfaqjen australiane “Neighbours”, Margot “kurseu mjaftueshëm sa të kalonte tre vjet papunë”. Por ajo ka shtuar gjithashtu se:

Unë kurrë nuk do ta shes shpirtin tim për një rrogë. Nuk kam nevojë për para sepse nuk jam ekstravagante. E ndaj shtëpinë time në Londër me pesë shokë të dhomës. Unë synoj të qëndroj saktësisht i njëjti person që kam qenë gjithmonë; Familja dhe miqtë e mi më mbajnë në tokë.

Ndërsa ne e dimë se çfarë po sjell Margot për “Barbie”, detajet financiare për filmat e saj të tjerë janë më të vështira për t’u arritur. Thënë kështu, ka raporte të pakonfirmuara se ajo fitoi vetëm 347,000 dollarë për “The Wolf of Wall Street” dhe më pas 667,000 dollarë për “Z for Zachariah”. Natyrisht, kjo normë u rrit kur Margot u bë më e famshme dhe tani ajo është një nga njerëzit më të paguar në Hollywood.

Margot themeloi “Lucky Chap Entertainment” me miqtë (përfshirë burrin e saj Tom Ackerley) dhe ata kanë prodhuar filma si “Promising Young Woman”, “Birds of Prey”, “I”, “Tonya”dhe nuk duhet të harrojmë “Barbie”-n. Kjo do të thotë që Margot po fiton para nga projektet që prodhon, jo vetëm nga projektet ku ajo luan.

Sipas Celebrity Net Worth, Margot ka 26 milionë dollarë në emrin e saj – që është një kombinim i pagave të filmave si dhe bashkëpunimeve për markat kryesore si “Chanel”, për të mos përmendur pasuritë e paluajtshme ku më së fundmi, Margot ka blerë një shtëpi prej 5 milionë dollarësh në Venecia.

Të fundit