Flash News

POLITIKOFF

Michael B Jordan flet për herë të parë për ndarjen nga Lori Harvey

Michael B Jordan flet për herë të parë për ndarjen nga

Aktori, 35 vjeçar, ishte i ftuar në Saturday Night Live për herë të parë gjatë fundjavës, ku iu bashkua Lil Baby, i cili ishte i ftuari muzikor i mbrëmjes.

Gjatë monologut të tij të hapjes, Jordan rrëfeu se si ai "e përjetoi ndarjen e tij të parë publike", duke iu referuar ndarjes së tij nga Lori Harvey në qershor 2022 pas më shumë se një viti lidhje.

“Shumica e njerëzve pas ndarjes mendojnë: “Unë do të jem në formë më të mirë”. Por unë isha tashmë në formën e Creed-it!" vazhdoi ai, duke iu referuar filmit të ardhshëm që ai drejtoi dhe ku luan si protagonist. "Kështu që më duhej të thosha: "Në rregull, mendoj se do të mësoj një gjuhë të re". Gjithsesi, estoy en Raya."


Aktoret e kastit të SNL Chloe Fineman, Heidi Gardner, Ego Nwodim dhe Punkie Johnson më pas u përpoqën të xhironin skenën e tyre me Jordanin — Njeriu më seksi i PEOPLE në 2020 — me Nwodim, të veshur me një fustan nusërie.

"A nuk je homoseksuale?" Jordan e pyeti Johnson ndërsa ajo flirtonte me të. Si përgjigje, ylli tha: "Unë jam. Por ti je Michael B. Jordan. Dhe unë jam Punkie B. Kurioz. Dua të them, edhe veganët kanë ditë kur bëjnë përjashtime, apo jo?"

Gjatë shfaqjes, Jordan mori pjesë në skeçe të ndryshme, duke përfshirë një ku luante Jake nga State Farm dhe një tjetër ku portretizoi një agjent të Southwest në një skeç që tallte linjën ajrore.

Një moment tjetër nga shfaqja pa Jordan të bashkohej me Bowen Yang për të regjistruar zhurmat dhe efektet zanore të nevojshme për videolojërat luftarake.


Lil Baby, 28 vjeç, bëri debutimin e tij në SNL dhe performoi dy herë gjatë shfaqjes, ku fillimisht këndoi "California Breeze", përpara se të dilte edhe një herë në skenë për të kënduar këngën e tij "Forever".

Të dyja këngët vijnë nga albumi i tretë, It's Only Me, i cili u publikua në tetor 2022.

Të fundit