Flash News

POLITIKOFF

Mijëra tifozë shqiptarë të Milanit festojnë trofeun në Tiranë

Mijëra tifozë shqiptarë të Milanit festojnë trofeun

Me qindra mijëra tifozë të Milanit, kanë festuar në katedralen e famshem të Dumos, ndërkohë tifogrupe të Milanit në Shqipëri, janë mbledhur në sheshin Skënderbej, ku kanë festuar me flakadanë dhe fishekzjarrë trofeun.

Milan ngriti lart Scudetton, një triumf shumë i rëndësishëm për të gjithë kuqezinjtë të cilët kanë pritur 11 vite për të parë skuadrën e tyre kampion në Seria A.

Milan ka fituar Serinë A 2021/22 dhe është shpallur kampion i Italisë për herën e 19-të në historinë e klubit. Kuqezinjtë, të cilëve u mjaftonte një pikë për të siguruar kampionatin, kanë mposhtur 3-0 Sassuolo-n.

Të fundit