Flash News

POLITIKOFF

Momentet kuptimplota të modës gjatë Inaugurimit që i humbët ndërsa vështronit Michelle Obama-n

Momentet kuptimplota të modës gjatë Inaugurimit që i

Nëse po i kushtonit vëmendje Inaugurimit, keni parë veshjen lejla në vishnje të Michelle Obama. Ansambli jo vetëm që ktheu kokën, por praktikisht u fiksuan teksa kërkonin një vështrim më të mirë për të parë tamam ish-FLOTUS-in (First Lady of the United States - në shqip: Zonja e Parë e SHBA-ve).

Momentet kuptimplota të modës gjatë Inaugurimit që i

Në rrjetet sociale u komentua gjerësisht dhe u pëlqye shumë e gjithë pamja e ish-Zonjës së Parë.

Pra, është e kuptueshme nëse keni humbur disa momente të tjera të modës që po ndodhnin në atë moment, por ato nuk ishin të shkurtra në simbolikë ose sentimentalizëm. Le të hedhim një vështrim:

Dorezat e Bernie Sanders

Mbreti i qëndrueshëm i modës, aka  ( i njohur si) Senatori Bernie Sanders, e bëri pallton e tij gri një meme përsëri kur u ul i distancuar fizikisht nga pjesa tjetër e mysafirëve që ishin në përurim, të cilët po përshëndetnin njëri-tjetrin me bërryl. Ai u mbështoll me xhupin  e tij dhe dorezat e tij të paqarta, të cilat, sipas "Today", ishin një dhuratë nga një mësues shkolle në shtetin e tij të Vermontit dy vjet më parë. Mësuesja, Jen Ellis, shkroi në Tëitter se dorashkat janë bërë nga pulovra leshi.

Kjo foto u bë meme dhe është shpërndarë në të gjithë rrjetin duke u kthyer në një nga fotot më të komentuara gjatë Inaugurimit.

Veshja e sekretares të Brendshëm Deb Haaland

Deb Haaland ka bërë histori si Sekretarja e parë e Brendshme me prejardhje autoktone. Për rastin e inaugurimit të Presidentit Joe Biden, ajo zgjodhi një pamje që përfaqëson trashëgiminë e saj me veshje tradicionale Pueblo, duke përfshirë një fjongo dhe mokasina.

"Zogu" i Lady Gagas

 

Dakord, këtë e keni parë të gjithë. Madje kjo është një tjetër moment i kthyer në meme duke e krahasuar me "Hunger Games".

Ditari politik

Të fundit