Flash News

POLITIKOFF

Ndahet nga jeta aktorja e njohur franceze

Ndahet nga jeta aktorja e njohur franceze

Aktorja e njohur franceze, Anouk Hame është ndarë nga jeta në moshën 92-vjeçare.

Ajo konsiderohet si një nga aktoret më të rëndësishme të skenës franceze dhe ndërkombëtare. Bukuria, talenti dhe sharmi i saj i pakrahasueshëm magjepsën audiencën për dekada me rradhë, duke i dhënë asaj një vend në historinë e filmit.

E lindur në Paris më 27 prill 1932 si Nicole Françoise Florence Dreyfus, ajo filloi aktrimin në moshën 14-vjeçare dhe mori pjesë në më shumë se 70 filma, duke lënë gjurmë në botën e kinemasë.

 

Të fundit