Flash News

POLITIKOFF

Ndahet nga jeta në moshën 46-vjeçare dizajneri i Moschino, Davide Renne

Ndahet nga jeta në moshën 46-vjeçare dizajneri i Moschino,

Ndahet nga jeta parakohe Davide Renne, stilisti italian i modës dhe ish-shefi i veshjeve të grave në Gucci, në Milano në Itali.

Vdekja e tij u konfirmua nga Aeffe, grupi mëmë i Moschino. Ai me sa duket vdiq nga një atak në zemër, në moshën 46-vjeçare sipas burimeve të njohura me çështjen , nëntë ditë pasi u bë drejtor kreativ i Moschino. 

“Nuk ka fjalë për të përshkruar dhimbjen që po përjetojmë në këtë kohë dramatike,” tha në një deklaratë Massimo Ferretti, kryetari i Aeffe.

 

 

 

Të fundit