POLITIKOFF

Ndërron jetë aktorja e nominuar për 'Oscar', e qëlluan në New Orleans

Ndërron jetë aktorja e nominuar për 'Oscar', e

Jonshel Alexander, e cila është nominuar për Oscar të vitit 2012 për rolin e saj në "Beasts of the Southern Wild", u vra gjatë të shtënave në fundjavë në vendlindjen e saj Luiziana. Ajo ishte vetëm 22-vjeçe.Ndërron jetë aktorja e nominuar për 'Oscar', e

Në moshën 12-vjeçare, Aleksandri luajti personazhin Joy Strong në "Beasts of the Southern Wild", një dramë e filmuar pranë Houma që tregon historinë e një komuniteti të varfër të Luizianës që lufton për mbijetesë. Filmi fitoi Çmimin e Madh të Jurisë në Festivalin e Filmit Sundance dhe u nominua për katër çmime Oscar, duke përfshirë filmin më të mirë.

Ndërron jetë aktorja e nominuar për 'Oscar', e

Policia tha se Alexander dhe një burrë u qëlluan brenda një automjeti të shtunën në Neë Orleans dhe ajo u shpall e vdekur në vendngjarje. Burri, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, është dërguar me makinë në spital për trajtim.

Jonshel Aleksander ka lënë pas një vajzë 1-vjeçare, raporton CBS WWLTV.

 

Të fundit