Flash News

POLITIKOFF

Ndërron jetë në moshën 60-vjeçare aktori i njohur amerikan

Ndërron jetë në moshën 60-vjeçare aktori i njohur

Ndërron jetë në moshën 60-vjeçare, aktori i famshëm amerikan Lance Reddick, i njohur për rolet në serialet “The Wire” dhe “John Wick” të HBO-së.

Policia konfirmoi se trupi i aktorit u gjet në shtëpinë e tij. Sipas CNN, Reddick vdiq papritur të premten në mëngjes "nga shkaqe natyrore”.  

Ai kishte planifikuar të interpretonte në shfaqjen e Kelly Clarkson javën e ardhshme.  

Reddick lindi në Baltimore. Ka lënë pas gruan Stephanie Day dhe dy fëmijë që i kishte me ish-gruan Suzanne Louis.

  

Të fundit