Flash News

POLITIKOFF

Ndërron jetë në moshën 67-vjeçare, ylli i “Goodfellas” Ray Liotta

Ndërron jetë në moshën 67-vjeçare, ylli i

Ray Liotta, ylli i “Goodfellas” dhe “Field of Dreams”, ka ndërruar jetë në moshën 67-vjeçare.

Aktori i njohur ka ndërruar jetë teksa ishte në gjumë. Liotta ndodhej në Republikën Domenikane teksa po xhironte filmin e tij të fundit Dangeroues Waters.

Ray Liotta është i njohur për rolin e Henry Hill në Goodfellas të Martin Scorsese, ndërsa në vitin 1986 Liotta u bë i njohur për rolin në filmin “Field of Dreams”. Pas roleve të vogla në televizion dhe një roli të vogël në "The Lonely Lady" të vitit 1983, Liotta mori një nominim për Golden Globe për “Something Wild” të vitit 1986.

Ndërron jetë në moshën 67-vjeçare, ylli i
Ray Liotta në rolin e Henry Hill, në filmin "Goodfellas"

Në vitin 1990, Riotta luajti në thrillerin “Unlaëful Entry” krah Robert De Niro, Kurt Russell dhe Cop Land. Liotta mori një nominim nga Shoqata e Aktorëve të Ekranit për rolin e Frank Sinatra në filmin televiziv të vitit 1998 The Rat Pack.

Të fundit