Flash News

POLITIKOFF

Ndërron jetë regjisorja e njohur shqiptare nga Kosova Vjosa Berisha

Ndërron jetë regjisorja e njohur shqiptare nga Kosova Vjosa Berisha

Ka ndërruar jetë regjisorja e njohur shqiptare nga Kosova, Vjosa Berisha. Lajmi është konfirmuar nga bashkëshorti i së ndjerës, Fatos Berisha i cili me anë të një postimi në profilin e tij në Instagram ka konfirmuar se bashkëshortja e tij ka ndërruar jetë ditën e sotme në spitalin ‘University College Hospital’ në Londër.

Ndërron jetë regjisorja e njohur shqiptare nga Kosova Vjosa Berisha

Ai shkruan:

"Me pikëllim të thellë bëjmë të ditur se e dashura jonë Vjosa Berisha ndërroi jetë, sot me datë 23 qershor në spitalin University College Hospital në Londër. Datën dhe vendin e varrimit do ta bëjmë të ditur më vonë. Familjet Berisha dhe Istrefi!"

Vjosa prej më shumë se një viti ishte diagnostikuar me kancer në vezore. Vjosa Berisha ishte një nga emrat më të njohur të ekranit në Kosovë dhe ishte një zë i fuqishëm gjatë kësaj periudhe për të gjitha vajzat dhe gratë me kancer të vezoreve.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fatos Sh.Berisha (@fatossberisha)

Të fundit